Naszym głównym celem jest edukacja ekonomiczna w duchu wolnorynkowym  

Z inicjatywy Fundacji opublikowano ponad 20 książek zaliczanych do absolutnej klasyki ekonomii wolnorynkowej i setki artykułów edukacyjnych.

W PAFERE dużą wagę przywiązujemy do tego, aby wydawane przez nas publikacje były napisane możliwie prostym językiem, a zawarte w nich treści miały charakter ponadczasowy.

Nie ograniczamy się do tłumaczenia i kolportowania dzieł wybitnych, ale nieżyjących już myślicieli.

Dzieła klasyków uzupełniamy publikacjami zupełnie autorskimi przygotowywanymi w serii BIBLIOTEKA RZĄDZĄCYCH I RZĄDZONYCH.

Te krótkie, często dwujęzyczne publikacje przybliżają kluczowe mechanizmy związane z zarządzaniem państwem, rozprawiają się z mitami dotyczącymi gospodarki i polityki. Udostępniamy je za darmo na stronie ksiazki.pafere.org. Pobierając książkę w wersji elektronicznej można przekazać PAFERE dotację, która w całości trafi na działalność statutową.

Fundacja jest otwarta na współpracę ze wszystkimi osobami i organizacjami działającymi na polu upowszechniania wartości, w celu których została powołana.

 

Swoje cele realizujemy poprzez:

ORGANIZACJĘ PRELEKCJI, KONFERENCJI, SEMINARIÓW:

W celu zachęcenia młodego pokolenia do współuczestniczenia w odpowiedzialnym zarządzaniu naszym krajem organizujemy inspirujące spotkania z czołowymi przedstawicielami światowego ruchu wolnościowego. Wśród naszych prelegentów są m.in. prof. Lawrance Reed, prof. Alejandro Chafuen, prof. Ken Schoolland, prof. Thomas E. Woods.

SPONSOROWANIE I ORGANIZACJĘ KONKURSÓW:

Sztandarowym jest MAGISTER PAFERE w trakcie którego wyłaniamy najlepsze prace magisterskie poświęcone szeroko rozumianym związkom wolności, gospodarki, odpowiedzialności, przedsiębiorczości, moralności. Zwycięzcom fundujemy atrakcyjne nagrody.

SZEROKO ZAKROJONĄ DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZĄ, RÓWNIEŻ W TZW. NOWYCH MEDIACH.

AKADEMIA PAFERE

W ramach AKADEMII PAFERE, cyklu internetowych wykładów, omawiamy kluczowe zagadnienia wolnościowe. Za darmo i bez wychodzenia z domu każdy ma dostęp do wykładów prowadzonych przez ekspertów z kraju i zagranicy.

GOŚĆ PAFERE

 to seria krótkich filmów, w których specjaliści poruszają tematy związane z ekonomią, polityką i etyką. Dotychczas opublikowaliśmy wypowiedzi takich osobistości jak Stefan Oleszczuk, Fracois Hollande, mec. Piotr Andrzejewski, prof. Witold Kwaśnicki, prof. Michał Wojciechowski, Jan Michał Małek…

ŚWIAT OCZAMI PRZEDSIĘBIORCY

to seria wywiadów przybliżających sylwetki i historie ludzki, którzy dzięki własnej pomysłowości, konsekwencji, a przede wszystkim wytężonej pracy odnieśli sukces zawodowy. Chcemy w ten sposób pokazać jak z perspektywy małych i średnich firm wygląd polska gospodarka, „kuchnia” zarządzania firmą, codzienność na froncie walki o klienta. Wierzymy, że nasi rozmówcy – praktycy biznesu – zachęcą do aktywnego działania mającego na celu dobro naszej Ojczyzny.

PAFERE TV

Staramy się, aby nasz kanał w serwisie YouTube był skarbnicą wiedzy ekonomicznej, która w wolnorynkowym duchu wyjaśnia sposób funkcjonowania społeczeństw.

PROWADZENIE BADAŃ NAD BIEŻĄCYMI PROBLEMAMI EKONOMICZNYMI I GOSPODARCZYMI.

PODEJMOWANIE WSPÓŁPRACY Z INNYMI FUNDACJAMI, INSTYTUCJAMI I ORGANIZACJAMI.

Współorganizujemy obozy dla młodzieży (Liberty English Camp), które pozwalają połączyć naukę języka angielskiego z poznawaniem podstaw ekonomii wolnorynkowej i przedsiębiorczości. Współpracujemy z sprzyjającymi nam politykami, dziennikarzami, duchownymi, naukowcami…

PROWADZENIE I SPONSOROWANIE SERWISÓW INTERNETOWYCH.

Współpracujemy z czołowymi portalami wolnościowymi np. wolnosc24.pl, prokapitalizm.pl.

DZIAŁANIA NA RZECZ INTEGRACJI ŚRODOWISKA WOLNOŚCIOWEGO.

Okazją do lepszego poznania się i nawiązania współpracy są np. zjazdy środowisk wolnorynkowych PAFERE LIBERTY WEEKEND.

Zostań Mecenasem Wolności

Fundacja PAFERE, w przeciwieństwie do innych podobnych organizacji działających w Polsce, utrzymuje się wyłącznie ze środków prywatnych i ma statutowy zakaz korzystania ze środków publicznych zabranych pod przymusem podatnikom. Dlatego liczymy na Państwa dobrowolne wsparcie naszych inicjatyw.

Wesprzyj naszą działalność
wpłacając darowiznę na konto bankowe:
ING Bank Śląski :

76 1050 1012 1000 0090 3041 9197

Kontakt z Fundacją

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego
ul. Mickiewicza 16/12A, 01-517 Warszawa
www.pafere.orgpafere@pafere.org
tel: +48 22 633 52 30

Dane księgowe

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego
ul. Mickiewicza 16/12A, 01-517 Warszawa
NIP: 522 288 82 24
REGON: 140979811
KRS: 0000278610