Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego,

będąc niezależną, pozarządową organizacją, zajmuje się wolnorynkową edukacją ekonomiczną, promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu jako najskuteczniejszego a zarazem najsprawiedliwszego systemu powodującego podnoszenie zamożności ludzi i narodów.

Interesują nas zwłaszcza związki etyki z ekonomią. – Chrześcijańska myśl ekonomiczna, o znaczeniu uniwersalnym, stwierdza, że kradzież rozpowszechniana we wszelkiej formie, a zwłaszcza kradzież, zalegalizowana i w majestacie prawa popełniania przez państwo i jego urzędników na obywatelach, jest wrogiem rozwoju gospodarczego, prowadząc do ludzkiej biedy i niedoli – uważa Jan Michał Małek, który w 2007 roku założył PAFERE. Wcześniej Fundacja działała jako oddział amerykańskiej Fundacji PAFERE Pro Publico Bono, powołanej do życia w 2000 roku, w Kalifornii.

Dewiza PAFERE

Bądź wolny w ramach moralności i pozwalaj innym na to samo! Pielęgnuj wolność w sferze ducha i sumienia. Broń wolności w sferze materialnej, by nikt nikomu nie zabierał uczciwe nabytej własności. To podstawowe zasady każdego wolnościowca.